س02202018

Last updateس, 03 ژانویه 2017 1pm

صفحه اصلی سلامت سلامت روانشناسی و روانپزشکی

روانشناسی و روانپزشکی

۵ روش برای ایجاد آرامش بیشتر در فضای اتاق خواب

اتاق خواب شما، از خصوصی ترین و خاص ترین مکان ها در زندگی شماست. جاییست که برای راحتی و آسایش، نزدیک به نیمی از زندگی خود را در آن می گذرانید.

چگونه حس ششم خود را تقویت کنیم

 

بعضی‌ فکر می‌کنند حس ششم یک نیروی ماورایی است، بعضی‌ دیگر هم فکر می‌کنند فقط حس ششم دارند. برخی دیگر هم فکر می‌کنند این حس یک شانس است که بعضی‌ دارند و بعضی‌ ندارند.

خطر مصرف داروهای افسردگی پس از جراحی

 

نتایج مطالعات جدید نشان داد که مصرف داروهای افسردگی با خطر افزایش خونریزی پس از عمل جراحی مرتبط است. گروهی از پزشکان آمریکایی پس از انجام بررسی‌های لازم دریافتند که مصرف داروهای افسردگی در زمان نزد...

راه‌های ساده برای افزایش انرژی

خندیدن باعث ارتقای روحیه و کاهش تنش می‌شود، سرعت گردش خون را بالا می‌برد، گرفتگی عضلات را از بین می‌برد، راحت تر نفس می‌کشید، اکسیژن زیادی به مغز می‌رساند و شادابی را به ارمغان می‌آورد.

مدیتیشن اعصاب مغز را بهبود می‌‌بخشد

اخیرا درباره‌ تاثیر مدیتیشن بر مغز انسان تحقیق کرده ‌اند. مدیتیشن یا مراقبه، فن تسلط بر ذهن برای رسیدن به آرامش است.

افسردگی طلاق

 

افرادی که پس از گذراندن یک تجربه تلخ در زندگی مشترک به دوران مجردی خود باز می‌گردند، آگاهانه یا ناآگاهانه دچار مجموعه‌ای از آسیب‌های روحی و روانی می‌شوند.

اختلالاتی روانی که حس بویایی را ضعیف می کند

 

اختلالات روانی مانند افسردگی، افسردگی پس از زایمان و اسکیزوفرنی حس بویایی را تحت تاثیر قرار می دهند. نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که در بیماران مبتلا به افسردگی، بخشی از مغز که مسئول حس بویایی ا...

راههایی برای کنترل استرس در محیط کار و منزل

 

برای بسیاری از ما برقراری تعادل بین کار و زندگی یک خواسته غیرممکن است. زمانی که مشغله زیادی داشته باشیم، اوضاع سخت‌تر هم می‌شود.

چگونه با دیگران گفت وگو کنیم

از هنگام بیدار شدن تا زمانی که می خوابید با چند نفر صحبت می کنید؟

چطور با افراد سوء استفاده گر و متخاصم برخورد کنید


۱. ابتدا بفهمید رفتار خصمانه یا توهین‌آمیز به چه رفتاری گفته می‌شود.

7 قانون به عمر تمدن بشر، برای رسیدن به خوشبختی

 

چه می‌خواهید؟ یک کار خوب؟ یک رابطه زندگی مشترک عاشقانه بادوام؟ سفر یک ساله در اقیانوس آرام در کشتی مجلل خودتان؟ یا فقط بهتر کنار آمدن با خودتان؟

راه های جذاب شدن در اولین برخورد

اثری که همان اول بر طرف می گذارید تا آخر عمر یادش می ماند. در حالت اغراق آمیزش این است که این برخورد اول تعیین کننده نوع و ادامه یا عدم ادامه و شکل گیری رابطه خواهد بود. به هر حال این واقعیتی است که ذ...